AR-GE

 

Uzun vadede büyümenin en önemli ayağı Ar-Ge'ye verilen önemdir. Küreselleşen dünyamızda ARGE yapmak bir zorunluluktur. Özellikle bilinçli bir şekilde yapılan, faydalı sonuçlar doğuran ARGE çalışmaları rekabet gücünü artırıcı bir özellik taşımaktadır.

Teknoloji, kol gücünü bütünüyle, beyin gücünü kısmen ikame eden, diğer bütün üretim faktörlerini de (üretim araçlarını, ham maddeleri) önemli ölçüde değişime uğratan bir üretici güç olma yolundadır ve bu niteliğiyle, üretim faktörleri arasındaki önemi de giderek artmaktadır.

Müşteri odaklılık ilkesi kapsamında hizmet standardını yükselten Özdoku Tekstil, müşterilerine üretim partnerliği yapmasının yanı sıra, tasarım sürecinde de partnerlik yapmaktadır. Müşterilerin tarz ve stillerine uygun konseptler oluşturmak amacıyla tasarım ekibi kurarak belirli periyotlarda koleksiyonlar hazırlayarak müşterilerine sunmaktadır. Ayrıca müşterilerin istek ve beklentileri doğrultusunda butik çalışmalar da yapan tasarım ekibi, dünyadaki moda ve trendleri yakından takip etmektedir.