Tarihçe

 

Özdoku Tekstil Avrupa Moda Trendlerinin nabzını tutan, sektörünün önde gelen dokuma kumaş üreticisidir.

İstanbul'da 2 basit dokuma tezgahı ile 1970 yılında kurulmuş olan Özdoku Tekstil, o zamandan bu yana sürekli gelişim içinde olup, müşteri memnuniyetini ön planda tutmuş, ürün ve hizmet kalitesini geliştirecek standartları uygulamak için uygun makine, ekipman ve yenilikçi kadroya sahip olmayı ilke edinmiştir.

Bu ilke ile öncelikle müşteri beklentilerini çok iyi tespit ederek yüksek kalite ve uygun fiyat politikasıyla müşterilerimize en iyi hizmeti verebilmek öncelikli hedefimiz olmuştur.

Bununla birlikte müşterilerimizin bütün bu taleplerine cevap verebilmek için belki bir resimden, farklı bir kumaş parçasından, belki de herhangi bir kağıt üzerine yapılan çalışmalardan çok kısa zamanda A4 boyutunda küçük el varyantları hazırlar, bunun doğrultusunda yine çok kısa bir zamanda numune kumaş üretimi yapılmaktadır.

İstanbul 'da kurulu 28.000 m2 kapalı alan içerisindeki tesislerimizde satış, pazarlama, üretim, muhasebe, ithalat-ihracat, ve genel yönetim faaliyetleri yürütülmektedir.

Bu tesislerde mevcut ring teknolojisi ile iplik bükülmekte, geniş varyasyonlu desen çalışmasına müsait, yeni teknoloji dokuma makinalarında dokuma üretimi yapılmaktadır.

Mamul kumaş üretimi ortalama 800.000 mt/ay'dır.

Üretiminin % 65 ini ihraç eden Özdoku Tekstil , kalan miktarını da Türkiye'de , Avrupa'ya ihracat yapan konfeksiyon firmalarına vermektedir.